Skigruppa

Av Magnar tor 21.02.2019 - 09:09

Resultatliste lagsmeisterskap langrenn, klassisk stil 08.03.20 på Nesheim

regn, våt nysnø, sugande føre

5 år, 0,5 km  Kasper Nesheim  9,44

6 år, 0,5 km  Signe Nesheim  7,03

8 år, 1 km  Heidi Nesheim  11,01

9 år, 1 km  Guro Bøyum Andersen  16,55

Menn, 6,7 km Magnar Nese  25,46

Trim damer, 3 km  Liv Anne Bergo

Mixklasse utan tidtaking  Arvid Nese

 

Resultatliste vaksdalsmeisterskap langrenn friteknikk 07.03.20

 

Under 7 år, 0,5 km

Kasper Nesheim, Eksingedalen IL   9,52

Alianah Helland, Modalen    10,40

Sander Sjøholm, Eksingedalen    10,59

Britt Norunn Stusdal Nepstad, Modalen    10,34

Josefine Brønstad, Eksingedalen IL    18,02

Cecilie Børnstad, Eksingedalen IL    12,14

Signe Nesheim, Eksingedalen IL     7,08

Adalynne Helland, Modalen    18,24

Jenter 7 år, 1 km

Michelle Mo Tollefsen, Modalen    16,38

Linea Brønstad, Eksingedalen IL    14,04

Jenter 8 år, 1 km

Gunvor-Kristin Skjelanger, Modalen    17,11

Heidi Nesheim, Eksingedalen IL    8,19

Emilie Farestveit, Modalen    12,51

Guro Bøyum Andersen    14,11

Gutar 8 år, 1 km

Knut Eirik Seim, Bulken IL    7,00

Gutar 11 år, 1 km

1 Adrian Holme Hetlevik, Modalen    13,40

2 Vemund Bergo    14,32

Jenter 12 år, 3 km

1 Martha Seim, Bulken IL    14,10

Gutar 12 år, 3 km

1 Elias Bergo, Eksingedalen IL    23,24

Gutar 14 år, 3 km

1 Jonathan Thorsen, Nordhordland Skilag    11,11

Jenter 14 år, 3 km

1 Silje Gullbrå, Eksingedalen IL    18,18

Gutar 15 år, 3,5 km

1 Johannes Bergo, Eksingedalen IL    31,37

Gutar 13 år, 3 km

1 Robert Brønstad, Eksingedalen IL    27,51

Jenter 16 år, 3 km

1 Marion Thorsen, Nordhordland Skilag    12,02

Menn senior, 10 km

1 Nils Martin Seim, Bulken IL    36,22

Menn 50-59 år, 10 km

1 Magnar Nese, Eksinedalen IL    32,57

Menn over 70, 10km

1 Asle Nesheim, Eksingedalen IL    36,31

Trim damer, 3 km

1 Liv Anne Bergo    18,54

 

Kveldsrenn langrenn fri teknikk Nesheim 26. februar kl. 19.00

 

1,3 km Vemund Bergo, 11 år  16,35

2,7 km Sigve Øvstedal, 15 år  13,5

            Silje Gullbrå, 14, år  17,48

            Johannes Bergo, 15 år  18,29

            Elias Bergo, 12 år  21,24

8,1 km  Magnar Nese, 58 år  26,44

Utan tidtaking:

Svein Tollefsen

Aud Marit Brønstad Bergo

Gaute Øvstedal

 

Nilsaloppet 2019, på Brakestad 18. april

Rennet var ope for fristil. Bak namnet på løparen står det sk. for dei som skøyta.

30 km

Magnar Nese, sk.  M 50-59   01:37:52

Kristian Nese Taxerås, sk.  M 20-39   01:41:39

Håkon Øvstedal  M junior   01:52:20

Eirik Straume Normann  M 20-39   02:01:55

Rolf Sælen  M 60-69   02:03:41

Asle Nesheim  M 70-79   02:07:32

Arvid Nese  M 50-59   02:19:51

Magnus Gullbrå  M junior   02:24:57

Maria Nese Taxerås, sk.  K 20-39   02:25:15

 

19,8 km

Vegard Gullbrå Tollefsen, sk.  Gutar 16 år   01:13:12

Torjus Vaular  Gutar 14 år   01:58:35

16,5 km

Kristine Vaular  K 40-49   01:31:56

Nils L. Nesheim  M 80-89   01:41:08

9,6 km

Tuva H. Vaular  Jenter 12 år   01:51:16

 

 

Resultatliste

Vaksdalsmeisterskap i langrenn, fri teknikk, på Nesheim 09.03.19 

Gutar under 7 år

Kasper Nesheim,  17,51

Robin-Nicolai Skjelanger Reknes,   20,01

Jenter under 7 år

Signe Nesheim 7,19

Michelle Mo Tollefsen  8,08

Britt Norunn Stusdal Nepstad 13,27

Jenter 7 år, 1 km

Emilie Farestveit  16,05

Heidi Nesheim  10,12

Gunvor-Christin Skjelanger Reknes  12,09

Gutar 7 år, 1 km

Knut Eirik Seim  9,07

Edilson Furevikstrand  13,25

Gutar 8 år, 1 km

Magnus Aldal Opheim  9,50

Jenter 10 år, 2 km

1. Ingrid Seim  9,55

2. Guro Aldal Opheim  10,19

Jenter 11år, 2,5 km

1Martha Seim13,45

Gutar 11 år, 2,5 km

1. Elias Bergo  22,35

Jenter 13 år, 3 km

1.Silje Gullbrå  25,38

Gutar 14 år, 3 km

1. Sigve Øvstedal  20,46

2. Johannes Bergo  29,37

Damer 20-39 år, 5 km

1. Anita Furevikstrand Seim  25,07

Damer 40-49 år, 5 km

1. Frøydis Gullbrå  19,34

Gutar 16 år, 5 km

1. Vegard Gullbrå Tollefsen  18,24

2. Idar Gullbrå  19,30

Menn 20-39 år, 10 km

1. Nils Martin Seim  38,25

Menn 40-49 år, 10 km

1. Gaute Øvstedal  40,42

Menn 50-59 år, 10 km

1. Magnar Nese  34,59

Menn 70-79 år, 10 km

1. Asle Nesheim  38,44

 

Resultatliste lagsmeisterskap, Eksingedalen IL. 02.03.19 på Nesheim

Gutar under 7 år, 0,5 km Kasper Nesheim      13,47

Jenter under 7 år, 0,5 km Celine Brønstad        28,18

Signe Nesheim          7,14

Jenter 7 år, 1 km

Heidi Nesheim          9,13

Gutar 7 år, 1 km

Knut Eirik Seim          8,20

Jenter 9 år, 2,5 km

Michelle Helland Haukås15,52

Gutar 10 år, 2,5 km

Thomas Engdal17,06

Jenter 10 år, 2,5 km

1 Ingrid Seim9,03

Gutar 11 år, 2,5 km

1 Elias Bergo16,34

Jenter 11 år, 2,5 km

1 Marta Seim  11,07

Gutar 12 år, 3 km

1. Marcus Helland Haukås  20,55

Jenter 12 år, 3 km

1. Jessica Fortun  19,58

Jenter 13 år, 3 km

1. Silje Gullbrå  20,48

2. Marie B Marcussen  22,26

MIX-klasse, utan tidtaking

Evelyn Gullbrå

Liv Anne Bergo

Gutar 14 år, 3 km

1. Sigve Øvstedal  24,18

2. Johannes Bergo  33,27

Gutar 15-16 år, 5 km

1. Vegard Gullbrå Tollefsen  17,31

2. Idar Gullbrå  19,20

Damer senior, 4 km

1. Hanna Gullbrå  18,27

Damer senior, 5 km

1. Anita Furevikstrand Seim  20,31

Damer 40-49 år, 4 km

1. Frøydis Gullbrå  16,50

Menn junior, 7,5 km

1. Håkon Øvstedal  21,06

Menn senior, 7,5 km

1. Nils Martin Seim  27,46

Menn 40-49 år, 7,5 km

1. Gaute Øvstedal  24,27

Menn 50-59 år, 7,5 km

1. Magnar Nese  22,47

2. Sveinung Tyssen Bergo  25,35

3. Arvid Nese  27,33

Menn 70-79 år, 7,5 km

1. Asle Nesheim  26,18

Menn 80-89 år, 7,5 km

1. Nils L. Nesheim  36,29

 

Velkomen til lagsmeisterskap i langrenn 2019

Rennet går i klassisk stil.

Tidspunkt: laurdag 2. mars klokka 13.00 på Nesheim.

Det blir konkurrert i:

-vanlege klassar, gutar og jenter, kvinner og menn

-trim kvinner og menn

-miksklasse alle aldrar: For alle som vil gå utan tidtaking, med valfri løypelengd. Du går i mål når du synes du har gått langt nok.

Påmeldingsfrist: fredag 1. mars kl. 20.00, til Magnar, tlf. 97588303 eller på epost til magnanes@online.no. Hugs å oppgi fødselsår.

Startkontigent:   born kr. 20,-     vaksne kr. 50,-

Betaling av startkontigent renndagen, kontant, VIPPS eller pr. bank. Hugs å merka betalinga med «startkontigent». Premie til alle som deltek. To ekstrapremiar blir trekt på startnummer.

 

Løypelengder: (J = jenter, G = gutar) 

Aldersklasse

Løypelengde

J og G under 7 år : 0,5 km

J 7, G7, J8, G8 : 1 km

J9, G9, J10, G10,J11,G11 : 2,5 km

J12, G12, J13, G13, J14, G14, J 15, J 16 : 3 km

G15, G16 : 5 km

Trim damer : 2,5 km

Trim menn : 3 km

Junior jenter 17-19 år : 3 km

Junior menn 17-19 år : 7,5 km

Senior damer : 4 km

Senior menn : 7,5 km

Mixklasse : Valfri løypelengd

Premieutdeling og kiosk på Nesheim etter rennet.                               Eksingedalen IL, skigruppa

Kveldsrenn på Nesheim 20.02.19  

1 km

Vemund Bergo  14.00

Elias Bergo  16.38

Aud Marit B. Bergo  16.40

2,5 km

Silje Gullbrå  19.18

Johannes Bergo  21.20

5 km

Vegard Gullbrå Tollefsen  19.17

Magnar Nese  19.50

Gaute Øvstedal  19.50

Sveinung Tyssen Bergo  19.50

Idar Gullbrå  23.00

Svein Tollefsen  30.42